O nás - Trojhalí Karolina dnes

Trojhalí Karolina dnes

Trojhalí Karolina je historický prostor sloužící široké veřejnosti, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly. Původně zde byly stroje a turbíny, v dnešní době sem přicházejí návštěvníci za sportem, kulturou a dalšími možnostmi, jak příjemně strávit volný čas.

Budovy Trojhalí Karolina jsou spojnicí mezi centrem Ostravy a Dolní oblastí Vítkovice.

TROJHALÍ – multifunkční prostor, který je určený pro širokou veřejnost. Skládá se z budov Dvojhalí (zastřešeného Náměstí), kde je možné variabilně využívat prostor pro různé kulturní a společenské akce a budovy Ústředny (sportoviště), kterou lidé mohou využívat ke sportovním účelům nebo k návštěvě Sportovní kavárny.

  • DVOJHALÍ plní koncept zastřešeného Náměstí (4.800 m2), kde se mohou konat koncerty, výstavy, divadelní představení, trhy, veřejné bruslení a různé jiné společenské, kulturní a sportovní akce. Ve Dvojhalí je možné uspořádat jakoukoliv akci, která se může konat i na běžném náměstí s jednou velkou výhodou: díky zastřešení je taková akce nezávislá na počasí. Dvojhalí si mohou pronajmout nejen pořadatelé velkých akcí, ale i běžní návštěvníci pro své soukromé aktivity.
  • ÚSTŘEDNA je samostatnou budovou (1.400 m2), která slouží především sportu. Sportovci zde mohou využít dvě tělocvičny s palubovou podlahou k ryze sportovním aktivitám (volejbal, badminton, basketbal, florbal, apod.). Tělocvičny disponují sportovním vybavením pro jmenované druhy sportu a nabízejí moderní, funkční zázemí v historickém renovovaném kabátu. V prostoru tělocvičen se nachází Sportovní kavárna, ve které naleznou oázu s občerstvením nejen sportovci. I budovy Ústředny je možné si pronajmout pro konání např. konferencí, seminářů nebo školení.

    Rekonstrukce budov Trojhalí Karolina v letech 2012–2014 byla financována ze zdrojů Evropské unie a z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Vyskakovací banner

Z organizačních důvodů a navazující rekonstrukce podlahy a sociálního zařízení bude sportoviště do konce července 2024 pro veřejnost zavřené. Děkujeme za pochopení a budeme se na vás opět těšit.