Parafest
Venkovské Trojhalí 2022
Výstava koček

Mezinárodní výstava koček

top baner fsh
Kompot
Konopex

Fantastická Ostrava

Fantastická Ostrava! festival plný fantasy, scifi, cosplaye a hororu pro všechny! Letos s výstavou Mandaloriánů ze Star Wars, cosplay soutěží a fantastickou železnicí. Taky si vyzkoušíš středověký kontaktní boj a zjistíš novinky ze světa deskových her! Ostrava bude opět Fantastická! 25. a 26. června v Trojhalí Karolina. Vstup zdarma Více na: fantastickaos­trava.cz

Idea festivalu vznikla někdy v roce 2017, kdy se dva fanoušci fantastiky a zakladatelé žánrového webzinu Vlčí bouda, Karel Krajča a Roman Bílek, rozhodli, že by si akce tohoto střihu v Ostravě rozhodně našla své místo a opodstatnění. Cílem od začátku bylo udělat akci tak, aby byla přístupná pro širokou veřejnost, nejen čistě pro zapálenou fanouškovskou základnu, a své místo by si na ní našel program a aktivity pro nejmenší. Neboť fantastika jako taková je široká paleta barev a věkové rozdíly dokáže hravě smazat. Od začátku tak bylo jasné, že festival musí být situován do míst, kam si (nejen) Ostravané najdou cestu a kde bude dostatek prostoru.

Oba organizátoři si uvědomili, že určitě na vše potřebné, tak aby výsledek nebyl jen promarněnou šancí, sami nestačí a pozvali do týmu Evu Lassler. Vybralo se místo a začalo se s přípravami všeho potřebného. Tou dobou nejenže Karel přišel s názvem Fantastická Ostrava, ale objevila se také nabídka od Trojhalí Karolina na poskytnutí prostor a finanční záštity. A to byla nabídka, která se řečí mafiánských bijáků, nedala odmítnout. Do produkčního týmu byla přizvána Petra Slováková, která s sebou přivedla i Tomáše Dostála. Přípravy nabraly mnohem větší tempo, a i přes určité peripetie během příprav, se první ročník Fantastické Ostravy odehrál 28. – 30. 6. 2018.

Více o festivalu i aktuálním dění najdete ZDE