Venkovské Trojhalí
Skákací hrady
Kompot
akce v trojhalí
Trojhalí Karolina

ReFashion

ReFashion

První ročník festivalu udržitelné módy ReFashion v centru Ostravy proběhne po dvou covidových odkladech v termínu 19.–24. dubna 2022. Akce se uskuteční v rámci Fashion Revolution Week.

Fashion Revolution je mezinárodni iniciativa, která vznikla v Londýně, v přímé reakci na pád bangladéšské oděvní továrny Rana Plaza, 24. dubna 2013. V jejich troskách zahynulo 1130 lidí a více než 2500 dalších bylo zraněno. Hlavním cílem Fashion Revolution je zvýšit ve společnosti povědomí o tom, jak funguje módní průmysl a jaké negativní dopady jeho fungování přináší. Kampaň rovněž usiluje o maximální možnou transparentnost dodavatelského řetězce oděvních značek, které prostřednictvím #whomademyclothes vyzývá k tomu, aby odkryly svoje karty a ukázaly, že nemají co skrývat.

Právě na tuto iniciativu a její cíle naváže festival ReFashion, jehož návštěvníci se mohou těšit na týden plný přednášek, workshopů, diskusí se zajímavými hosty, nebude chybět módní přehlídka či promítání dokumentárních filmů, a to vše na zajímavých a dočasně opuštěných místech v centru Ostravy. Budeme se zaobírat tématy jako: Co je udržitelná móda, Jak funguje módní průmysl, Rozdíl mezi slow fashion a fast fashion, Kde a jak nakupovat udržitelně a na co při nakupování myslet, Co je upcyklace a jak můžeme upcyklovat či jak se domáhat transparentnosti.

Týden zahájíme v Trojhalí Karolina a zakončíme dvoudenní prezentací autorů udržitelné módy, oděvních a bytových doplňků na Černé louce. Těšte se na bohatý celotýdenní program na různých místech Ostravy.

Všechny podstatné informace najdete na webových stránkách ZDE

Organizátory akce jsou: Černá louka, Trojhalí Karolina a Karin Toopová