Ostravské dny 2021

Ostravské dny 2021

Ostravské dny představí ve dnech 19. až 28. srpna 2021 v plné šíři hudbu dneška a připomenou si 20 let od svého prvního bienále v roce 2001.

Festival je postaven na osobní účasti skladatelů a interpretů z ČR a zahraničí, neformální atmosféře mezi interprety, hostujícími skladateli a publikem, účasti cca 200 hudebníků z Evropy a USA, kteří společně pracují dva týdny v Ostravě, na desetidenní přehlídce aktuální hudby s důrazem na světové a české premiéry, účasti orchestrů, ansámblů, sólistů, sboru, nabídce koncertů, maratonů, happeningů, opery a site specific projektů.

Festivalu předchází a je s ním úzce spojen Institut pro mladé skladatele.

Ostravské dny jsou oslavou avantgardní minulosti, originální přítomnosti a i toho, co jistě bude zajímat budoucí generace. Ostrava se stává na dva týdny křižovatkou přístupů a estetik, které se nepodřizují vkusu posluchačů a jsou na sobě nezávislé. Ostravské dny jsou místem pro experiment, hledání, inspiraci. Během dvaceti let založilo Ostravské centrum nové hudby tři rezidenční tělesa, která budou účinkovat i letos: mezinárodní orchestry Ostravská banda, symfonický ONO – Ostrava New Orchestra a smíšený sbor Canticum Ostrava. Letos spolupracuje festival poprvé s PKF – Prague Philharmonia, přijedou ansámbly z Estonska, Polska, Švýcarska Slovenska, z českých souborů hostuje Brno Contemporary Orchestra, fama Q, Cappella Mariana a poprvé v Čechách vystoupí česko-slovenský Dystopic Requiem Quartet.

Struktura koncertů:

Čt 19. 8. Start (Brickhouse), The Coming (Brickhouse) Pá – So 20. – 21. 8. Dlouhá noc: 18 hodin – 1080 minut (Náměstí, Divadlo, Katedrála) So 21. 8. Minimaraton elektronické hudby (Galerie) Ne 22. 8. Orchestra Opening (Trojhalí) Po 23. 8. Ostravská banda I (Trojhalí) Út 24. 8. Hlasy v katedrále, Proroctví (Katedrála) St 25. 8. Time for Guests (Brickhouse) Čt 26. 8. Ostravská banda II (Trojhalí) Pá 27. 8. Sound Plasma (Divadlo), Black Angels Songs (Nábřeží) So 28. 8. Poslední výzva (Konzervatoř), Intonace pro dvojlodí (Trojhalí), Orchestra Closing (Trojhalí).

Vyskakovací banner

V budově Ústředny v areálu Trojhalí Karolina se čile sportuje. A věděli jste, že jsou zde k dispozici i tréninková golfová odpaliště? Přijďte si i Vy zahrát badminton, futsal, florbal, basketbal nebo volejbal. Rezervaci si můžete vytvořit on-line ZDE nebo zavolejte na recepci: 725 360 218. Těšíme se na Vaši návštěvu.