Roller derby míří do Ostravy – nenechte si ujít historicky první roller derby zápas na Moravě a ve Slezsku!

 

V sobotu 7. 3. 2020 se pod střechou karolinského Trojhalí proti sobě postaví ženské týmy Roller Derby Brno Freakshow a Smokin' Wheels Krakow Roller Derby a předvedou, co je to roller derby. Chcete být svědky tohoto nevídaného česko-polského souboje? Neváhejte a přijďte!

 

Roller derby je rychlý kontaktní sport na trekových kolečkových bruslích. Na plochém oválu proti sobě hrají dva týmy po pěti hráčkách – 4 blockerky a hvězdou na helmě označená jammerka. Cílem hry je sesbírat co nejvíce bodů, které získává právě jammerka. Ta o jedno kolo předjede hráčky ze soupeřícího týmu a při druhém průjezdu jejich formací dostane za každou překonanou soupeřku jeden bod. Úkolem blockerek je povolenými zásahy (zakázán je například kontakt hlavou, lokty nebo koleny, stejně údery nebo kopy) nebo vytlačením z trati odstavit protihráčky a zároveň pomoci vlastní jammerce v průjezdu balíkem (packem) bruslařek. Hodinu trvající zápas (bout) je rozdělen na 2 poločasy, a následně do jednotlivých (maximálně) dvouminutových úseků, tzv. jamů.

 

Skvělou podívanou na dráze akce nekončí. Po skončení zápasu budou mít diváci (starší 16 let) možnost zapůjčení a vyzkoušení trekových bruslí od prodejce sportovního vybavení Tempish na vlastní kůži.

Jako bonus bude následně představen nově vznikající tým Trojhalí Ostrava Roller Derby, který právě hledá nové přírůstky do svých řad.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/784011408759153/ 

Roller Derby Brno Freakshow: https://www.facebook.com/RollerDerbyBrno/ 

Trojhalí Ostrava Roller Derby: https://www.facebook.com/TrojhaliOstravaRollerDerby/