MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ PODĚKUJE LIDEM, KTEŘÍ PEČUJÍ O SVÉ BLÍZKÉ

5.května 2018

 

Benefiční akcí „Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce“ chce Moravskoslezský kraj upozornit na domácí péči a seznámit veřejnost se sociálními službami v kraji. Celodenní program nabídne v ostravském Trojhalí spoustu zábavy, ale i poznání. Akce se uskuteční 5. května od 9 do 20 hodin.

„Lidé, kteří se o sebe nemohou postarat sami, ať už kvůli věku nebo postižení, končívají v horším případě v nejrůznějších ústavech. Nejlepším řešením je, když mohou žít v přirozeném, domácím prostředí, s lidmi, kteří jsou jim nejbližší. Taková péče je nesmírně náročná a zaslouží si uznání. Proto kraj i v tomto roce podpoří akci ‚Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce´. Touto akcí chceme dát najevo náš zájem a také veřejnosti představit neformální péči a další sociální služby v kraji,“ řekl městek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil, který nad akcí převzal záštitu. Dodal, že pojem neformální péče neumí vystihnout podstatu celé věci: „Je to velmi prosté. Tato péče nabízí možnost být s těmi, kteří vás pohladí, usmějí se na vás a zajímají se o to, jak se cítíte. Jsem rád, že je v našem kraji tolik lidí, kteří obětují svůj čas, energii i trpělivost péči o své blízké. Chceme jim poděkovat, povzbudit je a třeba jejich příkladem inspirovat i ostatní.“

Během akce se mohou všichni návštěvníci zúčastnit odborných tematických workshopů, seznámit se se službami ze sociální, školské a zdravotnické oblasti, které v kraji jsou, a také si užít bohatý doprovodný program. V rámci akce vystoupí MAXIM TURBULENC, LIPO, PETR BENDE & Cimbál BIG BAND a hosté koncertu: Richard Tesařík a Bohouš Josef.

Výtěžek z benefiční akce půjde na podporu projektů Centra pro dětský sluch tamtam a společnosti ADAM – autistické děti.

 

Více informací