Velká jarní jízda pro cyklo nadšence se vydařila

Slavnostním vyhlášením projížďky do Trojhalí, kterého se zúčastnili i primátor města Ostravy ing. Tomáš Macura a starostka MoaP Petra Bernfeldová, začala 9.4.2016 v 10:30 na Masarykově náměstí, Velká jarní cyklojízda.

Jelikož se bohatý doprovodný program konal již pod střechou krytého Náměstí v Trojhalí, neodradilo cyklonadšence ani špatné počasí a déšť. V Trojhalí se prezentovala Městská policie Ostrava s aktivitou AKTIV BESIP pro dětské cyklisty, v rámci které děti projížděly jízdu zručnosti – překážkovou dráhu doplněnou o kvízy související s bezpečností. Český červený kříž předvedl ukázky z kurzu první pomoci. Kdo se chtěl dozvědět více o „koloběžkařině“, mohl vše probrat s nadšenci z hnutí BO KOLOBKA!!! Z Brna dorazili i akrobati na kolech a koloběžkách z VSA XTREME v čele s trojnásobným mistrem světa v BMX Jeny Valentou a předvedli dech beroucí kaskadérské kousky na freeride kolech a koloběžkách. Děti i dospělé přitahoval stánek s „bláznivými“ koly, na kterých se dalo, i přes jejich bizarní konstrukci, jezdit, což si návštěvníci mohli vyzkoušet. Neméně atraktivní byla podívaná na historické velocipedisty z Ostravy - Hrabové, kteří na kolech různého data výroby obohatili program spanilou jízdou a přidali povídání o svých aktivitách. „Do práce na kole“ je projekt organizace Ostravounakole.cz, kterou návštěvníkům Velké jarní cyklojízdy představili její členové. Prostřednictvím workshopů zaměřených na servis kol zahájila svou činnost aktivita TROJBAJK, která od nynějška sídlí v jednom ze suterénních boxů v Trojhalí. „Každé úterý a čtvrtek budeme mít otevřeno od 18:00 do 20:00 hod a všem zájemcům, kteří k nám dorazí např. s defekty, bezplatně předvedeme, poradíme a také je naučíme, jak mohou svá kola opravit“, říká Štěpán, jeden z iniciátorů.

Akce přilákala minimálně pětistovku zájemců o cyklosport, především rodiče s dětmi a mládež. Návštěvníci odcházeli s dobrou náladou, tipy, jak se cyklistice věnovat nově a lépe a kam (nejen) na kolech vyrazit.

Fotoreportáž najdete na našem FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1729273230621758.1073741840.1440338572848560&type=3