Chcete se dobře pobavit a přitom se i něco zajímavého dozvědět o tom, co je přínosem i problémem moderní společnosti? Přijďte první říjnovou sobotu 3.10. do Trojhalí na veselý den věnovaný odpadům. Od 13 hodin pro malé i velké návštěvníky pořádá OZO Ostrava  Popelářský den.

Popelářská technika v akci

Sobotní setkání zahájí slavnostní defilé svozových vozidel, která projedou městem až na kruhový objezd za Karolinou. Poté zaparkují v okolí Trojhalí a budou několik následujících hodin k dispozici všem zvědavým. Doprovodný moderovaný program bude snímán kamerami a přenášen na velkoplošnou obrazovku na zastřešeném Náměstí. Poběží zde i filmy na podporu třídění odpadu.

3Ďme

Můžete se těšit například na výstavu svozové techniky, focení na stupačce vozu, obchůdek, ve kterém najdete třeba i, k této akci speciálně vyrobené, oblíbené Igráčky OZO. Připraven je skákací hrad či adrenalinová houpačka. Účastnit se můžete soutěží pro děti i dospělé na téma třídění odpadů a spoustu další zábavy. Předvedou se i popelářští bubeníci nebo maskoti v podobě oživlých odpadků, kteří budou celý den mezi návštěvníky a postarají se o mnohá překvapení. Během celého dne se budete moci občerstvit v gatrozóně.

Hudbo hraj!

Během celého dne je připraven hudební doprovod – zajímavé vystoupení bude mít v několika vstupech dětský kabaret. Vyvrcholením celého dne pak bude  v 19 hodin koncert kapely Buty, při kterém zazní její největší hity. Program bude končit kolem 22.hodiny.

Těšíme se, že přijdete, možná splnit si i vaše dětské sny – vždyť který tatínek či malý kluk si někdy nepřál řídit popelářské auto a točit popelnicemi?