Baristé budou už tradičně soutěžit v přípravě espressa a cappuccina, jejich výkony bude opět hodnotit odborná porota. A ani letos se nezapomíná na doprovodný program plný přednášek světoznámých baristů a ochutnávek kávy!

Zaujmout i neprofesionály

Baristické soutěže bývají záležitostí spíše odbornou – jejich návštěvníci se převážně rekrutují z řad samotných baristů, majitelů kaváren, případně pražičů a obecně kávových nadšenců. Barista Cup Ostrava chce ale tento stereotyp rozbít. Hlavní organizátor soutěže a majitel Laura Coffee Ivo Ptáčník k tomuto ročníku říká: “Letos chceme otevřít soutěž lidem, kteří jsou ve světě výběrové kávy spíše nováčci nebo se jen o kávu jako takovou zajímají a není jim jedno, co se kolem nich děje. Chceme, aby pochopili, že káva není jen nápoj - káva se může stát neopakovatelným zážitkem, pokud se připraví profesionálně a s láskou.”


 

Bude na co koukat

Na Barista Cupu soutěží baristé v přípravě 4 espress a 4 cappuccin, které musí zvládnout připravit a odprezentovat během 12 minut. Baristé používají svou vlastní kávu a představí tak nejen porotcům, ale hlavně divákům své dovednosti stejně jako svou domovskou kavárnu. Návštěvníci tak mají ojedinělou příležitost porovnat jedny z nejzajímavějších kaváren ve svém kraji. Výkony baristů bude hodnotit šestičlenná porota, ve které zasednou odborníci ze všech sfér kávového světa – od pražičů přes mezinárodně uznávané baristy po majitele vyhlášených kaváren z celé ČR. Hodnotit budou nejen chuť nápoje, ale také techniku jeho přípravy a samotnou prezentaci.


 

Gastro-coffee-fest

Celá akce bude mít spíše festivalovou atmosféru, a to hlavně díky cateringu, který zajistí špičky současné ostravské gastronomie: “masožravci” určitě ocení dobroty z grilu od řeznictví a uzenářství U Bobra a “býložravci” budou mít své jisté díky vege-pochoutkám z bistra Bon Gusta. Sladkosti zajistí domácí štrúdlárna paní Randusové. Všechny tyto dobroty nemusíte zapíjet pouze kávou, ale také vínem od Vínko Konečný a pivem čepovaným profesionály z hospůdky U Bobra. Nesmí chybět ochutnávka kávy a čajů od společnosti Oxalis, ani nekofeinové nápoje čím dál popoulárnější značky Fritz.


 

Více informací najdete na www.baristaCupostrava.cz a facebookovém eventu. Sledujte, sdílejte a těšte se s námi! BCO je za dveřmi!