Po dlouhé pauze se rozběhl kolotoč turnajů Chance 3x3 Tour. První ze šesti klání proběhlo v sobotu v Ostravě, kde se ve čtyřech kategoriích utkalo celkem 66 týmů. V hlavní kategorii mužů se nejvíce dařilo celku Streetsportline.eu.

 

Tým ve složení Ondřej Dygrýn, Jan Kratochvíl, Roman Zachrla a Filip Zbránek ovládl bez problémů už základní skupinu, když pokaždé vyhrál alespoň o dvanáct bodů a suverénní zůstali borci ze Streetsportline.eu i v playoff.

 

Celek složený ze čtyř hráčů, kteří všichni okusili českou nejvyšší soutěž v pětkovém basketbalu, měl po jasném čtvrtfinálovém postupu přes ukrajinský celek Bukovel (22-11) největší problémy v semifinále. Tam narazili domácí borci na polský první nasazený tým Da Burnin´ Banana a hodně si oddechli, když trojkou na 22:15 zvládli ukončit zápas před časovým limitem. Ve finále si pak znovu hladce poradili s dalším zahraničním celkem Team Poland a po výsledku 21:7 mohli slavit výhru. 

 

Třetí místo obsadili po výhře 13:7 nad dalším zklamaným semifinalistou Půl Tuny hráči nejvýše nasazeného týmu turnaje Da Burnin´ Banana.

 

Ženský turnaj, kde se objevily i poslední mistryně světa ve 3x3, ovládl BB Team. Za ten hrají tři ze čtyř vítězek světového šampionátu, když Michaelu Uhrovou, Terezu Vorlovou a Kateřinu Novotnou doplnila Kristýna Minarovičová. Poslední světová šampionka Sára Krumpholcová se svým CC Teamem neprošla vyřazovacími boji. BB Team musel v semifinále projít přes celek Ukraine 1, což byla repríza finále světového šampionátu. Češkám se podařilo uspět o jediný bod a na tým z Ukrajiny zbylo třetí místo. Druhé skončily Hipsterky ve složení Barbora Kašpárková, Aneta Půlpánová, Markéta Šívrová a Monika Stehlíková.

 

V kategorii mužů do 18 se nejvíce dařilo ukrajinskému týmu Ukraine U-18, druzí byli Češi Nekendé a Štřílé a třetí Ukraine 2. Turnaj žen do 18 let ovládly Fearless ve složení Gabriela Busková, Anna Paťorková a Vendula Reichertová.